Mullen’s Continuation of Learning Schedule:

Monday:

Language Arts

Art

Tuesday:

Math

Library

Wednesday:

Science

Science

Thursday:

Social Studies

Spanish

Friday:

PE

Music

 

Mullen Elementary School Staff Office Hours

Counselors

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Rebecca

Cottle

Monday

10:00-11:00

Ingrid

Sannes

Monday

10:00-11:00

 

Kindergarten

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Michelle

Babecki

Friday

11:00-11:30 & 4:00-4:30

Julie

Booth

Friday

10:00-11:00

Ilene

Crowther

Wednesday

10:00-11:00

Sandee

Negron

Friday

10:00-11:00

Kate

Skolka

Friday

3:00- 3:30 & 5:00 - 5:30

Jason

Stern

Friday

11:00-11:30 & 2:30-3:30


1st Grade

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Amanda

Domenianni

Friday

10:00-11:00

Savannah

Hedquist

Monday

9:30-10:00

Wednesday

5:30 - 6:00 pm

Pam

Lanza

Monday & Wednesday

2:00-2:30

Shari

Partridge

Monday & Wednesday

2:00-2:30

Michelle

Surrena

Friday

10:00-10:30 & 4:00-4:30

Jocelyn

Valdez

Monday & Wednesday

2:00-2:30

 

2nd Grade

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Tracy

Austin

Friday

10:00 -11:00 & 2:00 - 3:00

Karen

Ellis

Monday

12:00 -1:00

Tanisha

Johnson

Wednesday

2:00 -3:05

Susan

Larson

Monday

1:30-2:30

Stephanie

MacDougall

Thursday

1:00-2:00

Erin

Travis

Monday

2:00-3:00


3rd Grade

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Alissa

Bendele

Tuesday

12:00 -12:30

Thursday

3:30- 4:00

Amanda

Donelan

Friday

1:00 -2:00

Ann

Moore

Tuesday & Thursday

2:00-2:30

Summer

Noonan

Monday

10:00 -11:00

Denise

Ulrich

Friday

1:00-2:00

Kristina

Williamson

Tusday & Thursday

3:00-3:30

 

4th Grade

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Mindy

Brooks-Smith

Friday

3:00-4:00

Omar

Morris

Friday

2:00-3:00

Maddie

O’Neal

Friday

3:00-4:00

Clifton

Palmer

Friday

4:00-5:00

Gigi

Whyte

Friday

3:00- 4:00

 

5th Grade

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Dave

Bester

Monday - Thursday

11:00 - 1:00

Brandon

Harding

Monday & Wednesday

11:00 -1:00

Thursday

12:00- 1:00

Friday

10:00 - 11:00

Julie

McNair

Wednesday

11:00 -1:00

Paromita

Saha

Monday, Wednesday, Thursday

11:00- 1:00

Tuesday

12:00- 1:00

 

Headstart

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Tara

McCarthy

Monday

11:00- 12:00

 

Special Education

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Jamilla

Gault

Monday- Friday

11:00-12:00

Tina

Potts

Monday - Friday

11:30-12:30

Phillip

Wells

Monday- Friday

9:00-10:00


Specialists

Specialists

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Title 1 Math

Math Specialist

Missy

Jenkins

Monday - Friday

1:00 -2:00

Math Specialist

Kristen

Salmeto

Monday - Friday

1:00 -2:00

Title 1 Reading

Reading Specialist

Carrie

Dunn

Tuesday

10:00-11:00

Reading Specialist

Jen

Ita

Tuesday

10:00-11:00

Tech

ITC

Aliceson

Phillips-Buturla

Monday - Friday

10:00 -11:00

Other Specialists

IB Coordinator

Liz

Hooker

Friday

1:00-2:00

Gifted

Janice

Pfeiffer

Friday

9:00-11:00

Speech Therapist

Lisa

Mathias

Monday - Friday

9:00 - 10:00


ESOL

 

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

ESOL Team Lead

Deena

Bulick

Wednesday

3:00-4:00

Jenny

Diaz Granados

Friday

11:00-12:00

Melanie

Gibbs

Friday

9:00-10:00

Cody

Hayes

Monday - Friday

2:00- 3:00

Javiera

Leyton

Friday

11:00-12:00

Bhuvana

Raman

Monday

3:00-4:00

Sheela

Reghu

Monday

10:00-11:00

Liz

Shirsolkar

Wednesday

2:00-3:00

Angie

Vasquez

Wednesday

2:00-3:00

 

Encore

Encore

First Name

Last Name

Office Hours- Day of the Week

Office Hours Time

Spanish

Yesenia

Arias

Monday

10:00 -11:00

Music

Ivelina

Cheytanova

Friday

9:00 - 10:00

Librarian

Sisi

Hayes

Tuesday

3:00 - 4:00

Science

Lynn

Horton

Thursday

10:00-11:00

Art- Team Lead

Stacey

Kilpatrick

Thursday

1:00- 2:00

PE

Ursula

Laskodi

Wednesday

11:00 - 12:00

PE

Erik

Rohrbaugh

Thursday

10:00-11:00